Rexam Holdings AB
Org.nr: 556562-4029
Koncernmoder:
Rexam Plc
Dotterbolag:
2 st
Moderbolag:
Rexam Nederland Holdings Bv
F-skattesedel :
Nej
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -142 331 | 1 803 717 | -152 361 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Soliditet % | 56.7 | 76.0 | 47.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -14 | -16 | -15 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -14 | -16 | -15 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -142 331 | 1 803 717 | -152 361 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -86 949 | 1 803 479 | -154 088 |
| Skatt (kSEK) | 2 821 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -89 770 | 1 803 479 | -154 088 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 6 230 419 | 6 230 419 | 6 230 419 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 958 289 | 11 798 | 11 937 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 188 708 | 6 242 217 | 6 242 356 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 180 100 | 1 180 100 | 1 180 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -89 770 | 1 803 479 | -154 088 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 641 544 | 4 731 314 | 2 927 836 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 4 300 | 17 300 | 17 300 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 542 864 | 1 493 603 | 3 297 220 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 188 708 | 6 242 217 | 6 242 356 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att självt eller genom delägarskap i andra företag bedriva tillverkning och försäljning av förpackningar av olika material samt att bedriva verksamhet inom återvinningsområdet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



