Revisorn i Ullared AB
Org.nr: 556561-8047| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 21 | 251 | 311 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -160 | 203 | 198 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 21.0 | 251.0 | 311.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -761.9 | 80.9 | 64.0 |
| Kassalikviditet % | 11220.9 | 2683.6 | 2433.8 |
| Soliditet % | 97.3 | 93.5 | 91.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 21 | 251 | 311 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -930 | -857 | -1 081 |
| Avskrivningar (kSEK) | -103 | -103 | -107 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -910 | -606 | -769 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -160 | 203 | 198 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 277 | 464 | 482 |
| Skatt (kSEK) | 56 | 131 | 35 |
| Årets resultat (kSEK) | 221 | 333 | 447 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 197 | 300 | 409 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 825 | 5 394 | 5 622 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 022 | 5 695 | 6 030 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 221 | 333 | 447 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 605 | 4 700 | 4 688 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 352 | 789 | 1 049 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 23 | 5 | 62 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 43 | 201 | 231 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 022 | 5 695 | 6 030 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall idka förvaltning av bolagets kapital därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
69201 - Redovisning och bokföring; skatterådgivning
Övriga branscher SNI
| 69202 - Revision |



