Bansvik Holding AB
Org.nr: 556532-6260
Koncernmoder:
Stellar Bygg-Vesta Partners
Dotterbolag:
9 st
Moderbolag:
Stellar Bygg-Vesta Partners
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 128 662 | -1 837 | 7 696 |
| Antal anställda | 0 | 1 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 1661.8 | 4.4 | 101.5 |
| Soliditet % | 98.8 | 98.0 | 99.6 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 629 | -5 682 | -4 313 |
| Avskrivningar (kSEK) | |||
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -4 629 | -5 682 | -4 313 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 128 662 | -1 837 | 7 696 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 128 662 | -1 837 | 7 696 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 128 662 | -1 837 | 7 696 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 454 973 | 465 398 | 458 477 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 113 667 | 405 | 1 804 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 568 640 | 465 803 | 460 281 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 128 662 | -1 837 | 7 696 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 561 800 | 456 667 | 458 504 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 6 840 | 9 136 | 1 777 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 568 640 | 465 803 | 460 281 |
VD/Högst Ansvarig
Styrelse/Bolagsmän
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga, förvalta samt driva handel med fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



