Golv Finish i Uppsala AB
Org.nr: 556527-0351| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 21 564 | 16 781 | 17 180 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 477 | -350 | 659 |
| Antal anställda | 9 | 9 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2396.0 | 1864.6 | 1908.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.9 | -2.1 | 3.8 |
| Kassalikviditet % | 136.4 | 120.9 | 132.5 |
| Soliditet % | 38.1 | 34.8 | 30.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 21 564 | 16 781 | 17 180 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -20 084 | -17 128 | -16 522 |
| Avskrivningar (kSEK) | -152 | -136 | -134 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 480 | -348 | 657 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 477 | -350 | 659 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 219 | -350 | 392 |
| Skatt (kSEK) | 206 | 0 | 129 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 013 | -350 | 263 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 519 | 429 | 487 |
| Summa varulager (kSEK) | 650 | 404 | 477 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 878 | 3 069 | 4 677 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 397 | 3 498 | 5 164 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 102 | 102 | 102 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 013 | -350 | 263 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 941 | 928 | 1 278 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 622 | 364 | 364 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 | 1 | 351 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 833 | 2 205 | 3 171 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 397 | 3 498 | 5 164 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Folkesson Råd & Revision AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva golvvård ävensom idka annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten



