Atlantis Spa AB
Org.nr: 556513-1470| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 67 821 | 63 375 | 61 055 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 611 | 2 595 | 1 953 |
| Antal anställda | 11 | 10 | 12 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6165.5 | 6337.5 | 5087.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.5 | 4.1 | 3.2 |
| Kassalikviditet % | 127.0 | 176.5 | 181.3 |
| Soliditet % | 27.7 | 46.6 | 46.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 67 821 | 63 375 | 61 055 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -66 131 | -61 206 | -59 370 |
| Avskrivningar (kSEK) | -180 | -157 | -129 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 691 | 2 168 | 1 686 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 611 | 2 595 | 1 953 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 981 | 87 | 1 219 |
| Skatt (kSEK) | 208 | 28 | 204 |
| Årets resultat (kSEK) | 773 | 59 | 1 015 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 734 | 1 300 | 794 |
| Summa varulager (kSEK) | 208 | 213 | 191 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 19 279 | 23 939 | 25 270 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 21 012 | 25 238 | 26 064 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | 773 | 59 | 1 015 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 129 | 11 557 | 11 498 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 872 | 242 | 734 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 15 011 | 13 440 | 13 832 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 21 012 | 25 238 | 26 064 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Frejs Revisorer AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva friskvårdsanläggning och i anslutning härtill även driva cafeteria, utbildning inom friksvårdsområdet, kroppsbehandling, butiksförsäljning av friskvårdsartiklar samt äga och förvalta aktier och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93130 - Drift av gymanläggningar
Övriga branscher SNI
| 96230 - Dagspa, bastu och ångbastu |



