Stefans Skog & Fritid AB
Org.nr: 556509-5204| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 16 633 | 14 799 | 12 327 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 015 | 1 867 | 893 |
| Antal anställda | 6 | 6 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2772.2 | 2466.5 | 2054.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 6.2 | 12.7 | 7.4 |
| Kassalikviditet % | 198.7 | 173.2 | 131.4 |
| Soliditet % | 71.1 | 72.3 | 70.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 16 633 | 14 799 | 12 327 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -15 634 | -12 955 | -11 433 |
| Avskrivningar (kSEK) | -63 | -41 | -18 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 998 | 1 843 | 895 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 015 | 1 867 | 893 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 053 | 1 369 | 729 |
| Skatt (kSEK) | 226 | 291 | 156 |
| Årets resultat (kSEK) | 827 | 1 078 | 573 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 327 | 280 | 56 |
| Summa varulager (kSEK) | 3 742 | 4 211 | 3 702 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 829 | 7 331 | 5 695 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 156 | 7 611 | 5 752 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 827 | 1 078 | 573 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 643 | 4 316 | 3 237 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 456 | 1 494 | 996 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 057 | 1 801 | 1 517 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 156 | 7 611 | 5 752 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva försäljning och service av produkter inom cykel, motor, skog, trädgård och fiske samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
47632 - Detaljhandel med cyklar



