Carpings Förvaltnings AB
Org.nr: 556492-8587| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 197 | 452 | 849 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Kassalikviditet % | 108.5 | 108.4 | 107.8 |
| Soliditet % | 34.8 | 34.6 | 33.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -42 | -41 | -39 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -42 | -41 | -39 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 197 | 452 | 849 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 16 | 452 | 8 298 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 101 | 1 713 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 | 351 | 6 585 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 36 655 | 36 655 | 36 655 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 88 653 | 89 428 | 91 052 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 125 308 | 126 083 | 127 707 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 5 100 | 5 100 | 5 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 16 | 351 | 6 585 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 43 611 | 43 595 | 43 244 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 81 697 | 82 488 | 84 463 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 125 308 | 126 083 | 127 707 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Ernst & Young Aktiebolag , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva handel inom VVS och byggmaterialbranschen, äga och förvalta fastigheter och värdepapper samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



