Kylanläggningar i Norrköping AB
Org.nr: 556488-6603| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 42 953 | 39 108 | 38 092 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 245 | 471 | -1 356 |
| Antal anställda | 21 | 17 | 16 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2045.4 | 2300.5 | 2380.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.7 | 1.4 | -3.5 |
| Kassalikviditet % | 137.6 | 168.0 | 144.8 |
| Soliditet % | 20.2 | 29.8 | 23.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 42 953 | 39 108 | 38 092 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -39 667 | -38 589 | -39 453 |
| Avskrivningar (kSEK) | -60 | -78 | -100 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 286 | 519 | -1 360 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 3 245 | 471 | -1 356 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 45 | 471 | -1 356 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | 45 | 471 | -1 356 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 137 | 152 | 231 |
| Summa varulager (kSEK) | 289 | 353 | 650 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 15 300 | 10 172 | 10 767 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 15 437 | 10 324 | 10 998 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 45 | 471 | -1 356 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 125 | 3 080 | 2 609 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 300 | 1 300 | 1 300 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 913 | 5 844 | 6 989 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 15 437 | 10 324 | 10 998 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva service av kyl- och värmeanläggningar huvudsakligen inom VVS-branschen samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43223 - Kyl- och frysinstallationsarbeten



