NSF V Orgelspelet AB
Org.nr: 556477-6317
Koncernmoder:
Nrep Nordic Strategies Fund V Li
Dotterbolag:
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 130 614 | 126 904 | 126 496 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -9 613 | -30 662 | -26 429 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | 53.9 | 51.7 | 4.9 |
| Kassalikviditet % | 352.8 | 296.2 | 143.6 |
| Soliditet % | 3.7 | 4.3 | 5.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 130 614 | 126 904 | 126 496 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -60 463 | -63 399 | -120 248 |
| Avskrivningar (kSEK) | -28 660 | -27 552 | -90 187 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 70 151 | 63 505 | 6 248 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -9 613 | -30 662 | -26 429 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -9 613 | -26 424 | -26 430 |
| Skatt (kSEK) | 1 765 | 55 | 2 652 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 378 | -26 479 | -29 082 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 484 031 | 1 518 128 | 960 682 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 100 310 | 123 061 | 76 597 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 584 341 | 1 641 189 | 1 037 279 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -11 378 | -26 479 | -29 082 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 58 606 | 69 984 | 53 266 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 454 522 | 1 488 638 | 910 327 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 28 430 | 41 549 | 53 323 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 584 341 | 1 641 189 | 1 037 279 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska, direkt eller indirekt, förvärva, äga, förvalta, och utveckla fast och lös egendom, bedriva investeringsverksamhet och i samband därmed förvärva, äga, och förvalta aktier och andra värdepapper, samt bedriva annan verksamhet som styrelsen anser vara förenlig därmed.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler



