Preservo Holding AB
Org.nr: 556466-4828| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 640 | 654 | 1 411 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -19 377 | -1 299 | -38 689 |
| Antal anställda | 2 | 3 | 2 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 820.0 | 218.0 | 705.5 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 1 071 | 1 311 | 1 097 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Vinstmarginal % | -545.7 | -165.0 | 1272.6 |
| Kassalikviditet % | 150.6 | 129.1 | 71.5 |
| Soliditet % | 64.5 | 73.3 | 69.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 640 | 654 | 1 411 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -3 285 | -3 441 | -2 440 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 645 | -2 787 | -1 028 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -19 377 | -1 299 | -38 689 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -19 377 | -1 299 | -38 689 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -19 377 | -1 299 | -38 689 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 65 601 | 85 064 | 108 127 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 44 210 | 38 020 | 24 192 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 109 810 | 123 084 | 132 319 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 066 | 1 066 | 1 066 |
| Årets resultat (kSEK) | -19 377 | -1 299 | -38 689 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 70 855 | 90 232 | 91 530 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 9 597 | 3 410 | 6 964 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 29 359 | 29 442 | 33 824 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 109 810 | 123 084 | 132 319 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall äga och förvalta rörelsedrivande verksamheter idka uthyrning av lägenheter och därtill hörande verksamhet, uthyrning av lägenhetsinventarier, fordon och andra fortskaffningsmedel samt idka produktion av representationsarrangemang samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
70100 - Verksamheter som utövas av huvudkontor



