Redbergsgårdens Konditori AB
Org.nr: 556457-7772| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 7 295 | 6 647 | 6 215 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 156 | 1 298 | 926 |
| Antal anställda | 4 | 5 | 5 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1823.8 | 1329.4 | 1243.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 1 600 | 1 507 | |
| Vinstmarginal % | 31.0 | 23.7 | 15.9 |
| Kassalikviditet % | 176.0 | 176.2 | 195.8 |
| Soliditet % | 59.4 | 58.0 | 62.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 7 295 | 6 647 | 6 215 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 163 | -6 022 | -5 618 |
| Avskrivningar (kSEK) | -16 | -19 | -20 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 132 | 624 | 597 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 156 | 1 298 | 926 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 687 | 961 | 686 |
| Skatt (kSEK) | 575 | 209 | 149 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 112 | 752 | 537 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 898 | 3 463 | 3 179 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 341 | 6 524 | 5 656 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 11 239 | 9 988 | 8 835 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 112 | 752 | 537 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 181 | 3 869 | 3 867 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 886 | 2 417 | 2 080 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 4 172 | 3 702 | 2 888 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 11 239 | 9 988 | 8 835 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva köp och försäljning av konditorivaror, bageriutrustningar, äga och förvalta fast egendom och värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
47241 - Detaljhandel med bröd och konditorivaror



