12 & 12 Behandlingshem AB
Org.nr: 556446-9020| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 10 953 | 12 153 | 12 602 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 472 | 2 117 | 1 509 |
| Antal anställda | 10 | 10 | 11 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1095.3 | 1215.3 | 1145.6 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.1 | 18.3 | 12.5 |
| Kassalikviditet % | 556.4 | 237.9 | 180.9 |
| Soliditet % | 71.5 | 56.7 | 52.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 10 953 | 12 153 | 12 602 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -9 419 | -9 952 | -11 043 |
| Avskrivningar (kSEK) | -128 | -336 | -410 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 534 | 2 200 | 1 559 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 472 | 2 117 | 1 509 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 472 | 2 117 | 1 509 |
| Skatt (kSEK) | 305 | 435 | 278 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 167 | 1 682 | 1 231 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 627 | 2 201 | 2 647 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 930 | 4 009 | 3 277 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 557 | 6 210 | 5 924 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 167 | 1 682 | 1 231 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 686 | 3 519 | 3 087 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 985 | 1 006 | 1 026 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 886 | 1 685 | 1 811 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 557 | 6 210 | 5 924 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva behandlingshem för vård och boende för vuxna missbrukare och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
87203 - Boende med särskild service för vuxna med missbruksproblem



