Spelaren Holding AB
Org.nr: 556420-4005| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 379 | 213 | 203 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -32 673 | 36 | -7 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -8620.6 | 16.9 | -3.4 |
| Kassalikviditet % | 34480.9 | 7191.8 | 21187.0 |
| Soliditet % | 99.9 | 99.7 | 99.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 379 | 213 | 203 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 577 | -919 | -790 |
| Avskrivningar (kSEK) | -169 | -315 | -203 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 198 | -705 | -587 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -32 673 | 36 | -7 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -37 873 | -5 972 | -2 068 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -37 873 | -5 972 | -2 068 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 24 423 | 60 370 | 60 176 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 16 206 | 18 339 | 24 365 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 40 628 | 78 709 | 84 541 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -37 873 | -5 972 | -2 068 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 40 581 | 78 454 | 84 426 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 47 | 255 | 115 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 40 628 | 78 709 | 84 541 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fast och lös egendom och idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64994 - Förvaltning av och handel med värdepapper, för en begränsad och sluten krets av ägare



