Teknikportalen i Malmö AB
Org.nr: 556402-7133| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 44 882 | 47 612 | 48 998 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 583 | -7 281 | -4 329 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 11.6 | 20.3 | 26.0 |
| Kassalikviditet % | 8.7 | 8.5 | 2.4 |
| Soliditet % | 6.8 | 6.5 | 6.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 44 882 | 47 612 | 48 998 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -39 691 | -37 993 | -36 313 |
| Avskrivningar (kSEK) | -16 565 | -16 701 | -16 803 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 5 191 | 9 619 | 12 685 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -7 583 | -7 281 | -4 329 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -13 390 | -17 784 | -17 974 |
| Skatt (kSEK) | -1 111 | -1 178 | -1 175 |
| Årets resultat (kSEK) | -12 279 | -16 606 | -16 799 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 352 208 | 366 352 | 381 389 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 613 | 5 595 | 1 827 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 356 821 | 371 947 | 383 216 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Årets resultat (kSEK) | -12 279 | -16 606 | -16 799 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 22 816 | 22 824 | 22 830 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 013 | 1 843 | 1 673 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 278 764 | 281 038 | 281 038 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 53 228 | 65 749 | 76 004 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 356 821 | 371 947 | 383 216 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Mazars Set Revisionsbyrå AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall ha till föremål för sin verksamhet att bedriva projektutveckling inom fastighetsområdet, äga och förvalta fastigheter, äga och förvalta aktier och andelar i andra företag samt att idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
71121 - Teknisk konsultverksamhet inom bygg- och anläggningsteknik
Övriga branscher SNI
| 68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler |



