Rally Sweden AB
Org.nr: 556400-3050| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 47 052 | 62 956 | 12 278 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -16 075 | 399 | 3 180 |
| Antal anställda | 5 | 5 | 29 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 9410.4 | 12591.2 | 282.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -33.9 | 0.8 | 26.0 |
| Kassalikviditet % | 95.2 | 96.9 | 415.5 |
| Soliditet % | 0.8 | 8.5 | 86.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 47 052 | 62 956 | 12 278 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -63 003 | -62 488 | -9 084 |
| Avskrivningar (kSEK) | -695 | -402 | -4 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -15 951 | 468 | 3 193 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -16 075 | 399 | 3 180 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -16 075 | 400 | -280 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 133 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -16 075 | 267 | -280 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 920 | 1 422 | 1 477 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 1 042 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 32 519 | 20 294 | 1 953 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 34 440 | 21 716 | 3 431 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 218 | 218 | 218 |
| Årets resultat (kSEK) | -16 075 | 267 | -280 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 277 | 1 851 | 2 960 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 34 163 | 19 865 | 470 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 34 440 | 21 716 | 3 431 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva och stödja tävlingsverksamhet inom motorsport, bedriva konsultverksamhet gentemot föreningsverksamhet av bilsportkaraktär, köpa och sälja lös egendom företrädesvis inom bil- och motorsport, köpa och sälja samt förvalta fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
93199 - Annan sportverksamhet



