Gj:S Industrimålning AB
Org.nr: 556397-3881| Nyckeltal | 2026-04 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 391 | 3 111 | 4 415 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 628 | 30 | 249 |
| Antal anställda | 4 | 2 | 6 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1573.3 | 1555.5 | 735.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 19.7 | 1.1 | 5.6 |
| Kassalikviditet % | 232.2 | 684.9 | 421.9 |
| Soliditet % | 54.3 | 85.4 | 76.7 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 391 | 3 111 | 4 415 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -6 739 | -3 077 | -4 167 |
| Avskrivningar (kSEK) | -130 | 130 | -50 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 651 | 33 | 247 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 628 | 30 | 249 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 208 | 29 | 249 |
| Skatt (kSEK) | 266 | 10 | 53 |
| Årets resultat (kSEK) | 942 | 19 | 196 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 760 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 26 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 037 | 1 274 | 1 393 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 797 | 1 274 | 1 393 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 942 | 19 | 196 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 730 | 1 088 | 1 069 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 420 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 339 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 308 | 186 | 324 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 797 | 1 274 | 1 393 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva industrimålning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43341 - Måleriarbeten



