Comwell Sverige AB
Org.nr: 556383-6229
Koncernmoder:
Comwell A/S
Dotterbolag:
Moderbolag:
Comwell A/S
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 254 | 142 456 | 144 952 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 579 | -38 621 | -2 729 |
| Antal anställda | 11 | 99 | 102 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 204.9 | 1438.9 | 1421.1 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 1 060 | 1 223 | 1 040 |
| Löner till övriga (kSEK) | 741 | 43 300 | 43 289 |
| Vinstmarginal % | -114.4 | -27.0 | -1.8 |
| Kassalikviditet % | 2291.0 | 118.0 | 53.0 |
| Soliditet % | 95.6 | 15.3 | 44.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 254 | 142 456 | 144 952 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 855 | -181 025 | -147 656 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -7 533 | -8 523 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -2 601 | -38 570 | -2 703 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -2 579 | -38 621 | -2 729 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -2 579 | -38 621 | -2 729 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 579 | -38 621 | -2 729 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 42 015 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 2 207 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 055 | 34 025 | 20 714 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 055 | 34 025 | 62 729 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Årets resultat (kSEK) | -2 579 | -38 621 | -2 729 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 877 | 5 196 | 27 816 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 177 | 28 829 | 34 912 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 055 | 34 025 | 62 729 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva spa-, hotell-, konferens-, restaurang- och serveringsverksamhet och kompetensutveckling samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
55101 - Hotellverksamhet med restaurangrörelse
Övriga branscher SNI
| 96230 - Dagspa, bastu och ångbastu |



