Coeli Vagnhallen 15 AB
Org.nr: 556372-4961| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 17 998 | 16 860 | 17 386 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -326 | -1 926 | -3 733 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 25.0 | 29.7 | 18.3 |
| Kassalikviditet % | 3.2 | 9.4 | 107.4 |
| Soliditet % | 43.2 | 43.1 | 44.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 17 998 | 16 860 | 17 386 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -14 201 | -12 756 | -14 808 |
| Avskrivningar (kSEK) | -2 944 | -3 257 | -4 528 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 3 797 | 4 104 | 2 578 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -326 | -1 926 | -3 733 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -3 628 | -6 119 | -8 299 |
| Skatt (kSEK) | 282 | 142 | 22 |
| Årets resultat (kSEK) | -3 910 | -6 261 | -8 321 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 169 195 | 175 332 | 178 156 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 175 | 5 365 | 9 431 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 172 370 | 180 697 | 187 587 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Årets resultat (kSEK) | -3 910 | -6 261 | -8 321 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 73 850 | 77 760 | 84 021 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 720 | 264 | 35 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 45 875 | 94 750 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 97 800 | 56 798 | 8 781 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 172 370 | 180 697 | 187 587 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Föremålet för bolagets verksamhet ska vara att direkt eller indirekt äga och förvalta fast och lös egendom samt att idka därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska även bedriva handel med fastigheter.
Huvudbransch SNI
68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler
Övriga branscher SNI
| 68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler |



