Fsg i Motala AB
Org.nr: 556361-5391| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 70 | 20 | 120 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 309 | 283 | 256 |
| Antal anställda | 1 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 70.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 250 | 0 | 0 |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 250 | |
| Vinstmarginal % | 440.0 | 1415.0 | 212.5 |
| Kassalikviditet % | 14.2 | 44.8 | 303.4 |
| Soliditet % | 80.3 | 82.1 | 95.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 70 | 20 | 120 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -351 | -355 | -26 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -281 | -334 | 94 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 309 | 283 | 256 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 309 | 283 | 256 |
| Skatt (kSEK) | 64 | 58 | 53 |
| Årets resultat (kSEK) | 245 | 225 | 203 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 676 | 1 726 | 1 198 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 48 | 150 | 176 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 724 | 1 876 | 1 374 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 245 | 225 | 203 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 385 | 1 541 | 1 315 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 339 | 335 | 58 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 724 | 1 876 | 1 374 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva tillverkning och försäljning av filterprodukter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



