Järfälla Badrumsrenovering AB
Org.nr: 556360-7851| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 20 353 | 23 984 | 24 858 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -870 | 160 | 343 |
| Antal anställda | 14 | 16 | 17 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1453.8 | 1499.0 | 1462.2 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -4.3 | 0.7 | 1.4 |
| Kassalikviditet % | 167.2 | 170.2 | 165.2 |
| Soliditet % | 46.0 | 47.0 | 42.2 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 20 353 | 23 984 | 24 858 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -22 056 | -23 920 | -24 603 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | -55 | -44 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 703 | 65 | 255 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -870 | 160 | 343 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 310 | 310 | 454 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 25 | 87 |
| Årets resultat (kSEK) | 310 | 285 | 367 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 464 | 464 | 240 |
| Summa varulager (kSEK) | 170 | 239 | 196 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 6 004 | 5 683 | 6 219 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 468 | 6 147 | 6 458 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 310 | 285 | 367 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 978 | 2 668 | 2 382 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 280 | 430 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 3 490 | 3 199 | 3 646 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 468 | 6 147 | 6 458 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva verksamhet genom att renovera badrum samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten
Övriga branscher SNI
| 43221 - Värme- och sanitetsarbeten |



