Caféva AB
Org.nr: 556348-1489| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 4 451 | 4 409 | 3 855 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 331 | 435 | 642 |
| Antal anställda | 15 | 15 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 296.7 | 0.0 | 257.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.5 | 10.0 | 16.7 |
| Kassalikviditet % | 164.0 | 178.5 | 218.8 |
| Soliditet % | 44.3 | 49.9 | 56.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 4 451 | 4 409 | 3 855 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 117 | -3 979 | -3 212 |
| Avskrivningar (kSEK) | -19 | -19 | -12 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 333 | 430 | 643 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 331 | 435 | 642 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 330 | 435 | 642 |
| Skatt (kSEK) | 81 | 84 | 116 |
| Årets resultat (kSEK) | 249 | 351 | 526 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 58 | 77 | 49 |
| Summa varulager (kSEK) | 21 | 40 | 17 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 856 | 1 038 | 1 192 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 914 | 1 115 | 1 242 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 249 | 351 | 526 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 405 | 556 | 705 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 509 | 559 | 537 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 914 | 1 115 | 1 242 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva café- och restaurangverksamhet samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
56110 - Restaurangverksamhet



