Pärm O Väsk-Design Täby AB
Org.nr: 556347-2363| Nyckeltal | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 700 | 7 077 | 4 653 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 233 | 356 | 149 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 5700.0 | 7077.0 | 4653.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 4.1 | 5.0 | 3.2 |
| Kassalikviditet % | 474.4 | 189.5 | 153.9 |
| Soliditet % | 78.5 | 52.7 | 53.3 |
| Resultaträkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 700 | 7 077 | 4 653 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 466 | -6 721 | -4 504 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 233 | 356 | 149 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 233 | 356 | 149 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 170 | 262 | 105 |
| Skatt (kSEK) | 40 | 59 | 27 |
| Årets resultat (kSEK) | 130 | 203 | 78 |
| Balansräkning | 2026-04 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 243 | 236 | 358 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 078 | 1 500 | 1 149 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 078 | 1 500 | 1 149 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 130 | 203 | 78 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 634 | 629 | 526 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 267 | 204 | 109 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 176 | 667 | 514 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 078 | 1 500 | 1 149 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva handel med och design av väskor, pärmar, skinn och plastartiklar, samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
47722 - Detaljhandel med väskor, reseffekter och lädervaror



