Hejde Dans AB
Org.nr: 556345-0609| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 542 | 8 479 | 1 713 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 887 | 326 | 0 |
| Antal anställda | 2 | 3 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3271.0 | 2826.3 | 1713.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 29.3 | 4.4 | 0.7 |
| Kassalikviditet % | 95.9 | 186.6 | 260.4 |
| Soliditet % | 68.1 | 76.7 | 54.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 542 | 8 479 | 1 713 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -4 635 | -8 109 | -1 707 |
| Avskrivningar (kSEK) | -267 | -276 | -49 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 907 | 369 | 7 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 887 | 326 | 0 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 887 | 326 | 0 |
| Skatt (kSEK) | 412 | 93 | 27 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 475 | 233 | -27 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 7 424 | 6 676 | 305 |
| Summa varulager (kSEK) | 85 | 85 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 235 | 2 576 | 7 602 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 659 | 9 253 | 7 907 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 475 | 233 | -27 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 831 | 4 356 | 1 531 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 3 458 | 3 458 | 3 458 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 129 | 104 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 242 | 1 335 | 2 919 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 659 | 9 253 | 7 907 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget har till föremål för sin verksamhet att bedriva reklam, pr, mediebyrå och annonsförsäljning samt bedriva Import, försäljning och montage av solceller, elinstallationer och bygginstallationer. Bolaget ska även bedriva verksamhet inom turistnäring såsom Bed & Breakfast, Hotell och konferens, odling och försäljning av grönsaker, äga och förvalta fast egendom, driva jord- och skogsbruk. Därutöver ska bolaget bedriva handel, förmedling och förvaring av fordon samt annan därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
73300 - PR och kommunikation
Övriga branscher SNI
| 43210 - Elinstallationer |
| 46711 - Partihandel med personbilar och lätta motorfordon |
| 47811 - Detaljhandel med personbilar och lätta motorfordon |
| 68203 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade, andra lokaler |



