Vendia Group AB
Org.nr: 556336-0568| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 152 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 439 | 1 445 | 2 380 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 0.0 | 0.0 | 1571.7 |
| Kassalikviditet % | 539.0 | 3373.7 | 3026.2 |
| Soliditet % | 94.7 | 95.3 | 95.5 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 0 | 152 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -140 | -93 | -10 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -141 | -92 | 142 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 2 439 | 1 445 | 2 380 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 2 438 | 1 445 | 2 380 |
| Skatt (kSEK) | 42 | 128 | 141 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 396 | 1 317 | 2 239 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 35 035 | 31 752 | 31 929 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 450 | 3 846 | 3 934 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 36 485 | 35 598 | 35 862 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 250 | 250 | 250 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 396 | 1 317 | 2 239 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 34 557 | 33 927 | 34 261 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 269 | 114 | 130 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 36 485 | 35 598 | 35 862 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva import och försäljning av dagligvaror företrädesvis livsmedel och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
64212 - Holdingverksamhet i icke-finansiella koncerner



