Lundin Fastighetsbyrå AB
Org.nr: 556334-5502| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 39 561 | 35 319 | 33 139 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 377 | 1 391 | 1 985 |
| Antal anställda | 1 | 0 | 0 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 39561.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 263 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | ||
| Vinstmarginal % | 3.5 | 3.9 | 6.0 |
| Kassalikviditet % | 127.7 | 168.0 | 102.0 |
| Soliditet % | 20.4 | 40.4 | 30.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 39 561 | 35 319 | 33 139 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -38 212 | -34 090 | -31 325 |
| Avskrivningar (kSEK) | -387 | -397 | -400 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 349 | 1 229 | 1 814 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 377 | 1 391 | 1 985 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 376 | 7 682 | 2 671 |
| Skatt (kSEK) | 329 | 1 690 | 628 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 047 | 5 992 | 2 043 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 328 | 715 | 10 221 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 14 030 | 18 791 | 19 173 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 14 358 | 19 506 | 29 394 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 047 | 5 992 | 2 043 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 251 | 6 204 | 2 192 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 2 119 | 2 119 | 8 409 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 989 | 11 183 | 18 794 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 14 358 | 19 506 | 29 394 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva mäkleri och förvaltning av fastigheter, bostadsrätter och rörelser samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68310 - Förmedling avseende fastighetsverksamhet



