Vadsbolarm & Säkerhetstjänst AB
Org.nr: 556324-7856| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 31 457 | 27 686 | 36 623 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 511 | 3 258 | 5 274 |
| Antal anställda | 13 | 13 | 13 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2419.8 | 2129.7 | 2112.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.4 | 11.8 | 14.4 |
| Kassalikviditet % | 168.1 | 197.3 | 219.7 |
| Soliditet % | 55.2 | 60.0 | 64.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 31 457 | 27 686 | 36 623 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -26 953 | -24 581 | -31 367 |
| Avskrivningar (kSEK) | -80 | -119 | -199 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 4 505 | 3 105 | 5 256 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 4 511 | 3 258 | 5 274 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 61 | 58 | 3 974 |
| Skatt (kSEK) | 29 | 31 | 833 |
| Årets resultat (kSEK) | 32 | 27 | 3 141 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 62 | 79 | 198 |
| Summa varulager (kSEK) | 6 081 | 4 926 | 4 612 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 23 065 | 21 120 | 19 580 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 23 127 | 21 199 | 19 778 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 32 | 27 | 3 141 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 11 725 | 11 693 | 11 666 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 300 | 1 300 | 1 300 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 10 102 | 8 206 | 6 812 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 23 127 | 21 199 | 19 778 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Öhrlings PricewaterhouseCoopers AB , Revisor
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva försäljning, installation och service av larmanläggningar och elektronisk säkerhetsutrustning, fastighetsförvaltning och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43210 - Elinstallationer



