Kullbergs Mur och Bygg AB
Org.nr: 556309-3292| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 021 | 8 369 | 9 684 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 145 | -822 | 523 |
| Antal anställda | 3 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2007.0 | 1195.6 | 1383.4 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.5 | -9.4 | 5.8 |
| Kassalikviditet % | 114.3 | 107.6 | 117.0 |
| Soliditet % | 18.1 | 4.7 | 12.7 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 021 | 8 369 | 9 684 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 870 | -9 159 | -9 124 |
| Avskrivningar (kSEK) | -14 | -8 | -26 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 150 | -790 | 560 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 145 | -822 | 523 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 145 | -822 | 522 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 0 | 125 |
| Årets resultat (kSEK) | 145 | -822 | 397 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 72 | 86 | 50 |
| Summa varulager (kSEK) | 39 | 70 | 274 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 637 | 3 403 | 4 575 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 709 | 3 489 | 4 626 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 150 | 150 | 150 |
| Årets resultat (kSEK) | 145 | -822 | 397 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 310 | 165 | 587 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 226 | 362 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 398 | 3 098 | 3 676 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 709 | 3 489 | 4 626 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva byggnads-,reparations- och murningsarbeten, ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
41000 - Byggande av bostadshus och andra byggnader



