Starvillage Realestate AB
Org.nr: 556301-5717| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 6 691 | 5 891 | 5 452 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 881 | 287 | 382 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 6691.0 | 5891.0 | 5452.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 15.2 | 8.4 | 11.0 |
| Kassalikviditet % | 400.4 | 283.2 | 313.0 |
| Soliditet % | 49.4 | 44.0 | 44.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 6 691 | 5 891 | 5 452 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 692 | -5 435 | -4 874 |
| Avskrivningar (kSEK) | -695 | -692 | -704 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 998 | 456 | 578 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 881 | 287 | 382 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 454 | 565 | 391 |
| Skatt (kSEK) | 303 | 118 | 83 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 151 | 447 | 308 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 984 | 5 679 | 6 314 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 5 001 | 4 990 | 4 651 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 9 985 | 10 669 | 10 965 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 500 | 500 | 500 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 151 | 447 | 308 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 890 | 1 139 | 993 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 3 832 | 4 484 | 4 933 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 3 014 | 3 284 | 3 554 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 249 | 1 762 | 1 486 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 9 985 | 10 669 | 10 965 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva fastighetsförvaltning samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
25999 - Annan övrig metallvarutillverkning



