Lancea Tången 17 AB
Org.nr: 556298-5134| Nyckeltal | 2025-12 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 480 | 933 | 665 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 197 | 713 | 91 |
| Antal anställda | 0 | ||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | ||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 64.0 | 76.5 | 13.8 |
| Kassalikviditet % | 361.8 | 375.7 | 167.6 |
| Soliditet % | 47.9 | 73.4 | 35.9 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 480 | 933 | 665 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -174 | -224 | -584 |
| Avskrivningar (kSEK) | -8 | 8 | 8 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 306 | 710 | 81 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 197 | 713 | 91 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 198 | 1 013 | 91 |
| Skatt (kSEK) | 46 | 215 | 20 |
| Årets resultat (kSEK) | 152 | 798 | 71 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2025-04 | 2024-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 7 416 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 1 335 | 1 251 | 1 381 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 751 | 1 251 | 1 381 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 152 | 798 | 71 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 192 | 918 | 257 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 300 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 4 190 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 369 | 333 | 824 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 751 | 1 251 | 1 381 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska äga och förvalta fastigheter samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



