Tandläkare Thenfors-Bucin AB
Org.nr: 556296-0996| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 348 | 741 | 763 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 047 | 412 | 421 |
| Antal anställda | 0 | 0 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 84.3 | 68.4 | 67.1 |
| Kassalikviditet % | 585.7 | 228.9 | 187.0 |
| Soliditet % | 58.8 | 46.6 | 42.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 348 | 741 | 763 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -228 | -236 | -253 |
| Avskrivningar (kSEK) | -26 | -26 | -26 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 120 | 504 | 510 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 047 | 412 | 421 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 781 | 411 | 421 |
| Skatt (kSEK) | 164 | 87 | 95 |
| Årets resultat (kSEK) | 617 | 324 | 326 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 2 896 | 2 923 | 2 949 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 2 735 | 2 413 | 2 167 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 5 632 | 5 335 | 5 116 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 617 | 324 | 326 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 3 103 | 2 485 | 2 161 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 266 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 1 796 | 1 796 | 1 796 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 467 | 1 054 | 1 159 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 5 632 | 5 335 | 5 116 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva tandläkarverksamhet, äga och förvalta fastigheter samt bostadsrätter, handel med värdepapper jämte därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet



