Juhas Vaktservice AB
Org.nr: 556279-1581| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 12 228 | 14 224 | 12 963 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -96 | 1 012 | 779 |
| Antal anställda | 4 | 14 | 14 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 3057.0 | 1016.0 | 925.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | -0.7 | 7.2 | 6.0 |
| Kassalikviditet % | 189.7 | 220.4 | 222.3 |
| Soliditet % | 41.2 | 48.3 | 51.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 12 228 | 14 224 | 12 963 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -12 317 | -13 209 | -12 210 |
| Avskrivningar (kSEK) | -20 | 20 | 20 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -88 | 1 014 | 753 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -96 | 1 012 | 779 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 14 | 731 | 279 |
| Skatt (kSEK) | 12 | 173 | 67 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 | 558 | 212 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 80 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 758 | 4 319 | 6 038 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 838 | 4 319 | 6 038 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 2 | 558 | 212 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 523 | 1 025 | 2 269 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 334 | 1 334 | 1 053 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 981 | 1 960 | 2 716 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 838 | 4 319 | 6 038 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva vakttjänster och därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
80010 - Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet



