R F Golventreprenader AB
Org.nr: 556260-3802| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 420 | 2 325 | 1 015 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 318 | 2 231 | 1 633 |
| Antal anställda | 0 | 1 | |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 1015.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 74 | ||
| Vinstmarginal % | 54.5 | 106.8 | 161.0 |
| Kassalikviditet % | 145.7 | 197.7 | 156.7 |
| Soliditet % | 40.5 | 57.7 | 53.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 420 | 2 325 | 1 015 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -2 133 | -1 878 | -891 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 287 | 447 | 124 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 318 | 2 231 | 1 633 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 318 | 2 232 | 1 633 |
| Skatt (kSEK) | 117 | 48 | 27 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 201 | 2 184 | 1 606 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 585 | 710 | 960 |
| Summa varulager (kSEK) | 19 | 37 | 33 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 980 | 3 879 | 2 711 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 4 565 | 4 589 | 3 671 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 201 | 2 184 | 1 606 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 847 | 2 646 | 1 962 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 718 | 1 943 | 1 709 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 4 565 | 4 589 | 3 671 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva golventreprenader och därmed förenlig verksamhet. Bolaget ska även äga och förvalta aktier, fast egendom samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43330 - Golv- och väggbeläggningsarbeten



