Nestcon Holding AB
Org.nr: 556247-4089| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 2 266 | 1 884 | 1 999 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 134 | 603 | 383 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2266.0 | 1884.0 | 1999.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 14.3 | 32.1 | 19.6 |
| Kassalikviditet % | 458.9 | 347.2 | 249.8 |
| Soliditet % | 85.1 | 84.6 | 82.0 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 2 266 | 1 884 | 1 999 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 574 | -1 440 | -1 623 |
| Avskrivningar (kSEK) | -149 | -149 | -63 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 693 | 444 | 377 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 134 | 603 | 383 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 134 | 393 | 383 |
| Skatt (kSEK) | 158 | 132 | 5 |
| Årets resultat (kSEK) | -24 | 261 | 378 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 3 889 | 4 759 | 5 190 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 901 | 3 097 | 3 007 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 789 | 7 856 | 8 197 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -24 | 261 | 378 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 5 409 | 5 433 | 5 672 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 531 | 1 531 | 1 321 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 850 | 892 | 1 204 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 789 | 7 856 | 8 197 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska agera holdingbolag, äga och förvalta fastigheter och värdepapper samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
74110 - Industridesign och modedesign



