Tandläkare Stefan Graf AB
Org.nr: 556225-6163| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 810 | 8 889 | 9 589 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 414 | 943 | 1 439 |
| Antal anställda | 4 | 4 | 4 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2202.5 | 2222.3 | 2397.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 16.1 | 10.6 | 16.3 |
| Kassalikviditet % | 235.0 | 202.9 | 212.7 |
| Soliditet % | 71.5 | 73.1 | 74.8 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 810 | 8 889 | 9 589 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 536 | -8 020 | -8 066 |
| Avskrivningar (kSEK) | -124 | -163 | -95 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 1 275 | 868 | 1 524 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 1 414 | 943 | 1 439 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 415 | 943 | 1 439 |
| Skatt (kSEK) | 279 | 207 | 350 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 136 | 736 | 1 089 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 864 | 2 350 | 2 422 |
| Summa varulager (kSEK) | 220 | 281 | 271 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 4 460 | 3 444 | 3 396 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 6 324 | 5 794 | 5 818 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 1 136 | 736 | 1 089 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 520 | 4 235 | 4 349 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 804 | 1 559 | 1 469 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 6 324 | 5 794 | 5 818 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva tandläkarpraktik, handel med fastigheter och värdepapper ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet



