Låscenter i Västerås AB
Org.nr: 556216-7469| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 0 | 112 | 40 406 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 181 | -325 | 4 620 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 17 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 2376.8 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | 0 | 0 | |
| Löner till övriga (kSEK) | 0 | 0 | |
| Vinstmarginal % | 0.0 | -264.3 | 11.5 |
| Kassalikviditet % | 4386.2 | 2072.8 | 1388.4 |
| Soliditet % | 97.7 | 95.2 | 90.1 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 0 | 112 | 40 406 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -40 | -410 | -35 951 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | -140 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -40 | -298 | 4 455 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 181 | -325 | 4 620 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 221 | 1 636 | 5 138 |
| Skatt (kSEK) | 26 | 362 | 1 090 |
| Årets resultat (kSEK) | 195 | 1 274 | 4 048 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 13 948 | 14 116 | 15 217 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 13 948 | 14 116 | 15 217 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 195 | 1 274 | 4 048 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 13 630 | 13 434 | 12 160 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 1 961 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 318 | 681 | 1 096 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 13 948 | 14 116 | 15 217 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolagets verksamhet ska vara att sälja och installera lås och säkerhetsprodukter.
Huvudbransch SNI
80090 - Övrig säkerhetsverksamhet



