Star Alarm AB
Org.nr: 556205-8585| Nyckeltal | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 5 402 | 4 875 | 4 444 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 165 | 599 | 462 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1800.7 | 1625.0 | 1481.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 3.1 | 12.3 | 10.4 |
| Kassalikviditet % | 469.3 | 511.3 | 617.1 |
| Soliditet % | 81.8 | 83.7 | 86.5 |
| Resultaträkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 5 402 | 4 875 | 4 444 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -5 260 | -4 305 | -3 999 |
| Avskrivningar (kSEK) | -51 | -51 | -66 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 142 | 570 | 444 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 165 | 599 | 462 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 166 | 599 | 462 |
| Skatt (kSEK) | 37 | 125 | 97 |
| Årets resultat (kSEK) | 129 | 474 | 365 |
| Balansräkning | 2025-06 | 2024-06 | 2023-06 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 51 | 103 | 154 |
| Summa varulager (kSEK) | 426 | 501 | 411 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 289 | 3 482 | 3 231 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 3 340 | 3 585 | 3 385 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 500 | 500 | 500 |
| Årets resultat (kSEK) | 129 | 474 | 365 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 731 | 3 002 | 2 928 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 610 | 583 | 457 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 3 340 | 3 585 | 3 385 |
VD/Högst Ansvarig
Tillsynsbefattningar
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva installation, försäljning och underhåll av larmanläggningar och svagströmsanläggningar samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43210 - Elinstallationer



