L-Fashion Group AB
Org.nr: 556191-7237
Koncernmoder:
L-Fashion Group Oy
Dotterbolag:
Moderbolag:
L-Fashion Group Oy
F-skattesedel :
Ja
| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 22 018 | 22 851 | 23 155 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 587 | 611 | 418 |
| Antal anställda | 3 | 3 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 7339.3 | 7617.0 | 7718.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 2.7 | 2.7 | 1.8 |
| Kassalikviditet % | 561.8 | 556.8 | 471.3 |
| Soliditet % | 85.5 | 85.3 | 84.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 22 018 | 22 851 | 23 155 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -21 435 | -22 265 | -22 759 |
| Avskrivningar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 583 | 586 | 396 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 587 | 611 | 418 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 587 | 611 | 418 |
| Skatt (kSEK) | 126 | 74 | 205 |
| Årets resultat (kSEK) | 461 | 537 | 213 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa varulager (kSEK) | 2 125 | 1 989 | 2 684 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 11 328 | 10 814 | 10 310 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 11 328 | 10 814 | 10 310 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 461 | 537 | 213 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 9 690 | 9 229 | 8 693 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 1 638 | 1 585 | 1 618 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 11 328 | 10 814 | 10 310 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva import, försäljning och tillverkning av beklädnadsartiklar samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
46420 - Partihandel med kläder och skodon



