Thurengs Fastighetsbolag AB
Org.nr: 556188-7075| Nyckeltal | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 113 | 1 232 | 1 439 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 349 | 324 | 561 |
| Antal anställda | |||
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 0.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 31.9 | 26.7 | 40.4 |
| Kassalikviditet % | 261.2 | 593.0 | 603.4 |
| Soliditet % | 79.6 | 87.9 | 89.6 |
| Resultaträkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 113 | 1 232 | 1 439 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -762 | -913 | -860 |
| Avskrivningar (kSEK) | -111 | -111 | -126 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 350 | 320 | 580 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 349 | 324 | 561 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 349 | 324 | 561 |
| Skatt (kSEK) | 72 | 67 | 122 |
| Årets resultat (kSEK) | 277 | 257 | 439 |
| Balansräkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 766 | 877 | 989 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 726 | 1 696 | 1 249 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 492 | 2 573 | 2 237 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 277 | 257 | 439 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 1 188 | 2 261 | 2 004 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 26 | 26 | 26 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 278 | 286 | 207 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 492 | 2 573 | 2 237 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva plåtslageriverksamhet och förvaltning av fast egendom samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
68202 - Uthyrning och förvaltning av egna eller arrenderade industrilokaler



