Otterhällans Garage AB
Org.nr: 556168-8697| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 1 445 | 2 838 | 2 916 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 120 | 254 | 151 |
| Antal anställda | 0 | 0 | 3 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 0.0 | 0.0 | 972.0 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 8.3 | 9.1 | 5.2 |
| Kassalikviditet % | 597.2 | 144.2 | 140.0 |
| Soliditet % | 29.8 | 30.4 | 30.4 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 1 445 | 2 838 | 2 916 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -1 325 | -2 582 | -2 767 |
| Avskrivningar (kSEK) | -28 | -15 | -15 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 120 | 257 | 151 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 120 | 254 | 151 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 1 | 190 | 6 |
| Skatt (kSEK) | 1 | 40 | 4 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 150 | 2 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 462 | 15 | 29 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 866 | 975 | 1 156 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 1 328 | 990 | 1 185 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 0 | 150 | 2 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 250 | 250 | 360 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 183 | 64 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 750 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 145 | 676 | 826 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 1 328 | 990 | 1 185 |
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget ska bedriva följande verksamhet: Bilparkering, reparation och service på bilar, uthyrning av bilar och släpkärror, handel med nya och begagnade bilar, samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
52219 - Övrig stödverksamhet avseende landtransport
Övriga branscher SNI
| 95311 - Allmän service och reparation av motorfordon utom motorcyklar |



