Djupadalskliniken Tandläkare Adregård AB
Org.nr: 556153-7183| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 8 367 | 8 217 | 8 801 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 514 | 91 | 1 527 |
| Antal anställda | 7 | 7 | 7 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 1195.3 | 1173.9 | 1257.3 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 7.3 | 2.2 | 18.1 |
| Kassalikviditet % | 477.6 | 546.2 | 352.7 |
| Soliditet % | 50.3 | 47.3 | 55.3 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 8 367 | 8 217 | 8 801 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -7 759 | -8 038 | -7 215 |
| Avskrivningar (kSEK) | -203 | -163 | -140 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 607 | 177 | 1 586 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 514 | 91 | 1 527 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 702 | 186 | 1 318 |
| Skatt (kSEK) | 162 | 60 | 284 |
| Årets resultat (kSEK) | 540 | 126 | 1 034 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 4 070 | 3 634 | 2 153 |
| Summa varulager (kSEK) | 136 | 136 | 291 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 3 183 | 3 255 | 3 649 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 253 | 6 889 | 5 802 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 540 | 126 | 1 034 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 2 178 | 1 638 | 1 511 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 855 | 2 043 | 2 138 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 2 583 | 2 637 | 1 200 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 638 | 571 | 952 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 253 | 6 889 | 5 802 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva tandläkarepraktik ävensom idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
86230 - Tandläkarverksamhet
Övriga branscher SNI
| 96220 - Skönhetsvård och andra skönhetsbehandlingar |



