N.C.W. Plåt & Isolering AB
Org.nr: 556139-5087| Nyckeltal | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 32 866 | 43 193 | 39 482 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 446 | 1 524 | 2 484 |
| Antal anställda | 11 | 10 | 9 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 2987.8 | 4319.3 | 4386.9 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | |||
| Vinstmarginal % | 1.4 | 3.6 | 6.8 |
| Kassalikviditet % | 110.6 | 145.8 | 136.5 |
| Soliditet % | 25.9 | 37.6 | 30.8 |
| Resultaträkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 32 866 | 43 193 | 39 482 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -32 527 | -41 671 | -36 787 |
| Avskrivningar (kSEK) | -250 | -120 | -164 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | 338 | 1 521 | 2 693 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | 446 | 1 524 | 2 484 |
| Resultat före skatt (kSEK) | 93 | 602 | 1 922 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 156 | 452 |
| Årets resultat (kSEK) | 93 | 446 | 1 470 |
| Balansräkning | 2025-04 | 2024-04 | 2023-04 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 1 140 | 278 | 360 |
| Summa varulager (kSEK) | 803 | 1 085 | 833 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 267 | 9 009 | 10 122 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 8 407 | 9 287 | 10 482 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | 93 | 446 | 1 470 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 799 | 2 205 | 1 759 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 1 766 | 1 648 | 1 880 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 40 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 5 842 | 5 433 | 6 803 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 8 407 | 9 287 | 10 482 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall driva plåtslagerirörelse samt idka därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
43411 - Takarbeten av plåt



