Bevaknings AB Företagsskydd
Org.nr: 556125-3450| Nyckeltal | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Omsättning (kSEK) | 29 320 | 56 327 | 48 770 |
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 772 | 1 541 | 757 |
| Antal anställda | 33 | 58 | 55 |
| Omsättning/anställd (kSEK) | 888.5 | 971.2 | 886.7 |
| Löner till Styrelse och VD (kSEK) | |||
| Löner till övriga (kSEK) | 15 615 | 28 554 | 25 915 |
| Vinstmarginal % | -6.0 | 2.7 | 1.6 |
| Kassalikviditet % | 258.8 | 120.8 | 106.5 |
| Soliditet % | 61.4 | 25.9 | 20.2 |
| Resultaträkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Intäkter | |||
| Total omsättning (kSEK) | 29 320 | 56 327 | 48 770 |
| Kostnader | |||
| Summa rörelsekostnader (kSEK) | -31 270 | -55 060 | -48 291 |
| Avskrivningar (kSEK) | -164 | -672 | -632 |
| Rörelseresultat efter avskrivningar (kSEK) | -1 950 | 1 266 | 479 |
| | |||
| Resultat efter finansnetto (kSEK) | -1 772 | 1 541 | 757 |
| Resultat före skatt (kSEK) | -43 | 1 541 | 757 |
| Skatt (kSEK) | 0 | 338 | 164 |
| Årets resultat (kSEK) | -43 | 1 203 | 593 |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 |
|---|---|---|---|
| Tillgångar | |||
| Summa anläggningstillgångar (kSEK) | 0 | 1 869 | 2 541 |
| Summa varulager (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa omsättningstillgångar (kSEK) | 7 477 | 16 042 | 14 431 |
| Summa tillgångar (kSEK) | 7 477 | 17 912 | 16 972 |
| Eget kapital och skulder | |||
| Aktiekapital (kSEK) | 100 | 100 | 100 |
| Årets resultat (kSEK) | -43 | 1 203 | 593 |
| Summa eget kapital (kSEK) | 4 588 | 4 631 | 3 428 |
| Summa obeskattade reserver (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa långfristiga skulder (kSEK) | 0 | 0 | 0 |
| Summa kortfristiga skulder (kSEK) | 2 889 | 13 281 | 13 544 |
| Summa eget kapital och skulder (kSEK) | 7 477 | 17 912 | 16 972 |
VD/Högst Ansvarig
Verksamhetsbeskrivning
Bolaget skall bedriva säkerhets-,skydds-, bevaknings- och verkskyddsuppdrag samt därmed förenlig verksamhet.
Huvudbransch SNI
80010 - Bevakningsverksamhet och privat säkerhetsverksamhet



